نقد و بررسی فیلم قدم زدن ( The Walk )

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
نقد و بررسی فیلم قدم زدن ( The Walk )
 

wlakjff

کسی در فیلم حضور دارد که من بشناسم؟

جوزف گوردن لویت که بیشتر با فیلمهای « لوپر » و « تلقین » شناخته می شود، بازیگر نقش اصلی فیلم است. بن کینگزلی هم در فیلم حضور دارد.

داستان فیلم درباره چیست ؟

فیلیپه پتیت ( جوزف گوردن لوییت ) مردی فرانسوی است که پس از اجرای برنامه در شهرهای مختلف جهان، اینبار قصد دارد تا فاصله میان دو برج دوقلوی معروف نیویورک را از طریق راه رفتن بر روی طناب طی نماید؛ تصمیمی که سختی های خاص خودش را دارد و...

کارگردان کیست ؟        

رابرت زمکیس که احتیاجی به معرفی برای سینمادوستان ندارد. برای آن دسته از عزیزانی هم که زمیکس را نمی شناسند، باید بگویم که زمیکیس کارگردان فیلمهای مشهوری از جمله « فارست گامپ » و « بازگشت به آینده » بوده است.

http://moviemag.ir/images/phocagallery/1/The_Walk/thumbs/phoca_thumb_l_6.jpg

خانواده ها در هنگام تماشای فیلم باید به چه نکاتی توجه نمایند؟

نباید نگرانی برای والدین به جهت تماشای این فیلم وجود داشته باشد. فیلم به قدم زدن روی طناب می پردازد و کاری با چیزهای دیگر ندارد!

نکات مثبت فیلم ؟

تماشای « قدم زدن » که با فیلمبرداری خارق العاده در سینماهایIMAXاکران شده، می تواند مثبت ترین نکته فیلم باشد. تجربه تماشای این اثر در صورتی دو چندان می شود که شما در چنین فضایی فیلم را مشاهده کنید و از قدم زدن پتیت روی طناب قلبتان به تپش بیفتد!

داستان فیلم تکراری است و احتمالا همه تماشاگران به خوبی از پایان آن مطلع هستند، اما هنر زمه کیس در نحوه روایت این داستان تکراری است که اجازه خستگی را به مخاطب نمی دهد. زمه کیس به خوبی روزهای پیش از انجام آن قدم زنی معروف میان دو برج را به تصویر می کشد و به تماشاگر اجازه می دهد تا اطلاعات مناسبی درباره پتیت بدست بیاورد.

جوزف گوردن لویت بازی بسیار خوبی در نقش پتیت داشته است. لویت مخصوصا هنگام قدم زنی بر روی طناب مسلط نشان می دهد.

اجرای فصل پایانی فیلم که در آن فیلیپه پتیت میان دو برج دوقلو گام بر می دارد، سراسر اضطراب و تعلیق است. تماشاگر می داند که سرانجام این قدم زنی چه خواهد بود اما زمه کیس به خوبی می دانسته که چطور استرس را به مخاطب منتقل نماید.

نکات منفی فیلم ؟

فیلم بیشتر از اینکه به خودِ شخصیت فیلیپه پتیت بپردازد، به جزئیات آماده سازی او برای انجام قدم زدن بر روی طناب می پردازد. تماشاگر نیاز دارد که از قهرمان داستانش بیشتر بداند اما فیلم بیشتر بر روی ابزار متمرکز شده و از خودِ فیلیپه تا حدودی غافل شده است.

اینکه چه کسی قرار هست این داستان را در عرض 2 ساعت دنبال کند، سوالی است که احتمالا پاسخ های متفاوتی درباره آن گفته خواهد شد!

http://moviemag.ir/images/phocagallery/1/The_Walk/thumbs/phoca_thumb_l_5.jpg

حرف آخر :

« قدم زدن » از نظر تصویربرداری و جلوه های ویژه، اثری هیجان انگیز و تحسین برانگیز است. اما شاید بهتر می بود رابرت زمه کیس داستان جذاب تر و ارجینال تری را انتخاب می کرد. در سالهای گذشته درباره فیلیپه پتیت بارها صحبت شده و حتی فیلم و مستند نیز ساخته شده است. تماشای مجدد قدم زدن فیلیپه پتیت در میان دو برج دوقلو، قطعا نمی تواند چندان جذاب و ماندگار شود.

 منتقد: میثم کریمی

 

به انجمن تخصصی ما بپیوندید و سوالات و نرم افزارهای تخصصی خود را از کارشناسان ما بخواهید.

به کانال رسمی B3dArt در تلگرام بپیوندید


wALFI33

قدم زدن (The Walk)

کارگردان:Robert Zemeckis

فیلمنامه:Christopher Browne،Robert Zemeckis

بازیگران:

Joseph Gordon-Levitt... Philippe Petit

Guillaume Baillargeon ... Outdoor Café Man

Émilie Leclerc ... Outdoor Café Woman

Mark Trafford ... American Tourist

و...

ژانر : ماجراجویی

رده سنی :PG( مناسب برای افراد بالای 7 سال)

زمان : 123 دقیقه

منبع:moviemag
 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Top