دانلود
 • ثبت نام

تازه های دانلود

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
2Dfrom3D
 
پلاگین CameraTracker ابزاری جهت ترکینگ سه بعدی در نرم افزار After Effects
امروزه تکنیک ترکینگ کاربرد فراوانی در صنایع سنمایی و جلوه های ویژه بصری داره . درواقع این روش به شما اجازه میده که بتونید جلوه های بصری که بوسیله کامپیوتر خلق کردید رو وارد یک ویدئو دو بعدی کنید . Video Tracking یا همون ردیابی ویدئو معمولا توسط نقطه هایی که نام اونها Tracker هستش ، انجام میشه . این ترکر ها مبیبایست در نقاط سایه روشن ویدئو و یا قسمت های شارپ و دارای لبه های تیز قرار بگیرند و فریم به فریم این نقاط رو دنبال کنند .
بعد از تکمیل این فرآیند داده ها در داخل این ترکر ها ذخیره میشن و ما میتونیم با استفاده از این اطلاعات ذخیره شده که شامل موقعیت ها ( Position ) ، جهت ها ( Orientation ) و همینطور مقیاس ها ( Scale ) هستند رو در جلوه های ویژه خودمون به کار بگیریم .
 
بطور کل ما دو نوع Traking داریم . نوع اول 2D Tracking و نوع دوم 3D Traking هستش .
ردیابی دو بعدی ( 2D Tracking ) :

قابلیت 2D Traking در نرم افزار هایی مثل Adobe After Effects وجود داره و در روش ترکینگ دوبعدی ترکر ها فقط در دو جهت X و Y داده ها رو ذخیره میکنند که معمولا توی کارهای ساده ازش استفاده میشه . یه مثال میزنم : فرض کنید شما با دوربینتون از یک خیابانی که یک بیلیبورد در اون قرار داره فیلمبرداری کردید و حالا با کمک 2D Tracking شما میتونید موقعیت دقیق اون بیلیبورد رو فریم به فریم ردیابی کنید و تصویر مورد نظر خودتون رو جایگزین تصویر اصلی بیلیبورد کنید . 

در بعضی مواقع هم از این روش برای Stabilization ویدئو استفاده میشه . به این معنی که مثلا در ویدئو شما یکسری لرزش های ناخواسته بوجود اومده و حالا میتونید با همین روش ویدئو خودتون رو ثابت کنید .
ردیابی سه بعدی ( 3D Tracking ) :

در این روش کاملا متفاوت با روش اول یعنی ترکینگ دو بعدیه . در اینجا ترکینگ بر اساس هر سه محور Y , X و Z انجام میشه و ما میبایست از حرکتهای یک ویدئو دو بعدی ، اطلاعات سه بعدی رو استخراج کنیم ، که معمولا بیشترین کاربردی که این روش داره بدست اوردن حرکت دقیق دوربین از یک ویدئو دو بعدی در یک فضای سه بعدی و انتقال اون به یک نرم افزار سه بعدی مثل 3ds Max و ساختن جلوه مورد نظر و نهایتا مچ کردن اون با ویدئو . 

البته این نکته رو هم بگم که 3D Tracking صرفا فقط برای پیدا کردن موقعیت و حرکت دوربین نیست . در این روش شما حتی میتونید آبجکت های در حال حرکت در ویدئو خودتون رو نیز ترک کنید و اون جلوه ای رو که مد نظرتون هستش رو بهش اختصاص بدید . 
در قسمت زیر من نام تعدادی از این ابزار ها که این کار رو انجام میدن رو براتون لیست کردم :
The Pixel Farm PFTrack
Autodesk MatchMover
Boujou
mocha Pro
The Foundry CameraTracker ( پلاگین افتر افکت )
3D Camera Tracker 
و...
و در آخر هم لینک دانلود تعدادی از این ابزارها رو براتون میزارم تا اگه لازم دارید دانلود کنید :
 
نرم افزار Camera Tracker
 • نسخه:1.0.6
 • حجم:8.7 مگابایت
 • پسورد:b3dart.com
 • ناشر:The Foundry
راهنمای نصب :
 • ابتدا پلاگین را نصب نمایید .
 • فایل CameraTracker.AEX را با فایلی با همین نام در مسیر : C:\Program Files\Adobe\Adobe After Effects CS6\Support Files\Plug-ins\CameraTracker_1.0_CS6 جایگزین کنید .
 • فایل foundry.lic را در مسیر : C:\Program Files\The Foundry کپی کنید .
 • اکنون افتر افکت و پلاگین CameraTracker را اجرا کنید و گزینه activation via lic-file را انتخاب نمایید .
 • فایل foundry.lic که در مسیر : C:\Program Files\The Foundry کپی کرده بودید را انتخاب کنید و بر روی دکمه Next کلیک کنید .
 • از این پلاگین لذت ببرید 
 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین خبرهای دانلود

از کارشناسان حرفه ای و مجرب ما مشاوره بگیرید.
درخواست مشاوره