روایت ایستادگی دو خواهر

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

madari 1

رقیه توکلی کارگردان فیلم "مادری" درگفت‌وگو با خبرنگار هنرآنلاین درباره این فیلم گفت: در حال حاضر در حال قرارداد تدوین این کار هستیم و به زودی تدوین آغاز می‌شود.


به گزارش B3dArt ,وی درباره این فیلم اظهار کرد: اواخر دی ماه سال 94 فیلمبرداری فیلم "مادری" با حضور هانیه توسلی، هومن سیدی، نازنین بیاتی، مریم بوبانی و... آغاز شد و به همین دلیل نیز نتوانست به جشنواره فیلم فجر سال گذشته برسد.

کارگردان فیلم کوتاه "صبا" با اشاره به قصه زنانه این فیلم نیز بیان کرد: "مادری" روایتگر زندگی دو خواهر است که یکی عشق خود را از دست داده و دیگری عشقش، او را رها کرده است. در واقع این فیلم روایت ایستادگی این دو خواهر در مقابل مشکلات و مسائلی است که سر راهشان قرار دارد. 

madari 2

توکلی درباره انتخاب عنوان "مادری" برای این فیلم اظهار کرد: مادری را از این جهت برای فیلم انتخاب کردم که یکی از این دو خواهر مجبور می‌شود برای فرزند خواهرش مادری کند و خاله‌ای دارند که او نیز برای آن‌ها مادری کرده است. مادری پر از احساس زنانه و مادرانه است، ولی به هیچ عنوان فمینیستی نیست. 

وی درباره کار کردن در سینمای زنانه و ماندن در این عرصه بیان کرد: بدم نمیاد اگر در این فضا بمانم، چرا که زن هستم و فیلم‌هایم ناخودآگاه زنانه می‌شوند، مردهایی که درباره زنان فیلم می‌سازند به دلیل این که خیلی شناختی نسبت به زن‌ها ندارند عمدتا دراین زمینه نمی‌توانند موفق عمل کنند، بنابراین ترسی ندارم از این که دراین سبک از فیلمسازی بمانم و جبهه گیری نسبت به آن ندارم. درگیر حس‌های زنانه هستم و تنها سعی می‌کنم کار درست ارائه کنم و فیلم خوب بسازم.


کارگردان "مادری" در ادامه درباره حضور این فیلم در جشنواره سی و پنجم فیلم فجر نیز گفت: ممکن است سرمایه‌گذار و تهیه‌کننده  نخواهد فیلم در جشنواره حضور داشته باشد و برای پروانه نمایش اقدام کند، اما اگر در جشنواره، فیلمم به نمایش درآید بسیار خوشحال می‌شوم چرا که فیلم دیده می‌شود و درباره آن صحبت می‌شود و در این میان من هم نکات جدیدی یاد می‌گیرم و متوجه اشتباهاتم می‌شوم. دوست دارم فیلمم در جشنواره حضور داشته باشد و به رقابت بپردازد، اما در کنارش کمی هم ترس دارم چرا که متاسفانه منتقدان خیلی خوب نقد نمی‌کنند و نقد درستی صورت نمی‌گیرد. نقدها امروز بیشتر جنبه تخریب پیدا کرده‌اند و این در قبال زحمتی که شما به عنوان فیلمساز کشیده‌اید تا فیلمی به سرانجام برسد، بسیار تلخ است. اگر نقد درست و تحلیل درستی وجود داشته باشد همه از آن استقبال می‌کنند. 

madari 3

توکلی در حال حاضر در دانشکده فرهنگ و هنر یزد به عنوان مدرس سینما و مدیر گروه مشغول به تدریس است. وی تاکنون نزدیک به ۳۰ فیلم کوتاه مستند و داستانی را کارگردانی کرده و در ده‌ها جشنواره داخلی و خارجی برنده جوایز متعددی شده است.

منبع:هنرانلاين

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Top