«شنبه‌ای که گذشت» فیلم دوم مونا زندی شد

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

mona zandi

مونا زندی این روزها منتظر پروانه ساخت «شنبه ای که گذشت» است تا به زودی ساخت دومین فیلم سینمایی خود را به تهیه کنندگی علیرضا شجاع نوری آغاز کند.

به گزارش B3dArt ,مونا زندی کارگردان زن سینمای ایران ۱۱ سال پیش اولین فیلم سینمایی خود «عصر جمعه» را با بازی رویا نونهالی، هانیه توسیلی و مهرداد صدیقیان ساخت که این فیلم در بیست و چهارمین جشنواره فیلم فجر با استقبال زیاد روبه‌رو شد و نامزد دریافت ۹ سیمرغ از بخش های مختلف جشنواره شد. زندی همچنین برای این فیلم توانست جایزه ویژه هیات داوران بخش سودای سیمرغ جشنواره فجر و بهترین فیلم اول را از آن خود کند.

«عصر جمعه» از معدود فیلم های اول سینمای ایران است که در زمان خود بیشترین حضورهای بین المللی را تجربه کرد. او برای این فیلم جایزه بهترین فیلم جشنواره تسالونیکی، بهترین فیلم جشنواره وزول، جایزه ویژه جشنواره کلن و بهترین فیلم از نگاه تماشاگران جشنواره شیکاگو را دریافت کرد.

و حال مونا زندی قصد دارد دومین فیلم بلند سینمایی خود را با نام «شنبه ای که گذشت» بسازد که فیلمنامه آن توسط زندی و نغمه ثمینی به نگارش درآمده است. از نغمه ثمینی در کنار نمایشنامه های مختلفی که تا کنون به اجرا در آمده است، هم اکنون مجموعه نمایش خانگی موفق «شهرزاد» به نویسندگی او در بازار ارائه شده است.

تحقیقات فیلمنامه جدیدترین فیلم زندی، بیش از دو سال به طول انجامیده و حدود سه سال هم نگارش آن زمان برده است. همچنین او بر اساس تحقیقات «شنبه ای که گذشت» یک مستند ساخته است.

منبع:مهر

 

telegramb3dart

عضویت در کانال رسمی تلگرام 

B3dart

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Top